De Vrije Universiteit Brussel (VUB) en het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB) hebben samen de Bio Incubator Brussels gelanceerd. De hub op de VUB-campus in Etterbeek richt zich op start-ups in biotechnologie, farmaceutica en gezondheidstechnologie.
De Bio Incubator Brussels is opgezet door het VIB-VUB Centrum voor Structurele Biologie, dat meerdere biotech spin-offs zoals Ablynx en Biotalys heeft voortgebracht. De locatie biedt volledig ingerichte laboratoria, gedeelde labfaciliteiten en moderne kantoorruimtes. Daarnaast zijn er ondersteunende diensten zoals mentorschap, netwerkmogelijkheden en toegang tot academisch talent en industriële partners.
Volgens Jan Steyaert, wetenschappelijk directeur van het VIB-VUB Centrum, versterkt de incubator de banden tussen onderzoek en spin-offs. VUB-rector Jan Danckaert ziet de incubator als een sleutelplatform om wetenschap te vertalen naar maatschappelijke en economische toepassingen.
Eerste gebruiker: VIB Nanobody Core Facility
De VIB Nanobody Core Facility is het eerste bedrijf dat intrekt in de incubator. Het ontwikkelt nanobodies, een specifiek type antilichaam dat wordt gebruikt in biomedisch onderzoek en farmaceutische toepassingen. Het hoofd van de faciliteit, Dr. Gholamreza Hassanzadeh Ghassabeh, benadrukt dat de incubator een ideale omgeving biedt om onderzoek en commerciële ontwikkeling te combineren.
De Bio Incubator Brussels wil de komende jaren de biotechnologiesector in Brussel verder stimuleren en de samenwerking tussen wetenschap en industrie versterken. Wie meer info wenst of de site wil bezoeken, kan hier terecht.
lees ook