In Brussel vindt jaarlijks de Electric Lunch van Electra plaats, Ecotips was aanwezig op de editie van 2025. Electra’s General Manager Louis-Charles opent het evenement met een oproep tot samenwerking. Hij benadrukt dat het evenement een ontmoetingsplaats wil zijn waar ideeën, expertise en belangen samenkomen: “De Electric Lunch is een platform, een unieke kans in België. We willen mensen samenbrengen, laten debatteren en een ecosysteem creëren dat ook na vandaag blijft bestaan”.
Electra zelf speelt een voorbeeldrol in de infrastructuur voor elektrische auto’s. In amper vier jaar tijd groeide de onderneming van een Parijse start-up tot een Europese speler met 750 snellaadpunten in België en aanwezigheid in tien landen. “39 procent van de Belgische EV-bestuurders heeft al bij ons geladen, en dat aantal stijgt dagelijks”. Tegen 2030 moeten er twee miljoen elektrische wagens rijden in ons land, tien keer zoveel als vandaag.
Om die groei te faciliteren zijn er enorme investeringen nodig in onze netcapaciteit, infrastructuur en regelgeving. Daarom werden drie panelgesprekken georganiseerd, elk met een eigen focus.
