SIG en PulPac bundelen hun expertise om papieren sluitingen te ontwikkelen voor aseptische kartonverpakkingen. Zowel de dop als de basis zullen uit papier bestaan, ter vervanging van plastic onderdelen.
De samenwerking kadert in SIG’s doelstelling om het papiergehalte in zijn verpakkingen tegen 2030 te verhogen tot 90%, inclusief sluitingen.
Droogvezeltechnologie met lage impact
PulPac levert technologie op basis van Dry Molded Fiber, een droog productieproces met beperkt waterverbruik en een lagere CO₂-uitstoot dan plastic. De techniek is geschikt voor grootschalige toepassingen en biedt ontwerpvrijheid.
Sluitingen bruikbaar op bestaande machines
De papieren doppen kunnen net als de huidige plastic varianten worden aangebracht na het vullen van de verpakking, zonder aanpassing van het productieproces. Dit maakt een stapsgewijze invoering mogelijk.
Stap naar circulaire verpakkingen
Het combineren van aluminiumvrije materialen en papieren sluitingen draagt bij aan verpakkingsoplossingen met een hoog papiergehalte en volledige bescherming.
lees ook
België scoort hoog in recyclage van verpakkingsafval, maar waarschuwt voor Europese deadline
