Terwijl de markt van goedkope, compacte elektrische wagens groeit, is die van dure elektrische luxewagens vandaag beperkt. Porsche, Maserati en Rolls-Royce hebben hun eerste modellen op de markt gebracht, en de eerste elektrische Ferrari komt er volgend jaar. Maar hebben elektrische luxewagens echt een toekomst?
Elektrificatie bij luxemerken: langzame start
De verschuiving naar elektrisch rijden lijkt onafwendbaar, maar terwijl reguliere autobouwers snel overschakelen naar elektrisch, nemen de fabrikanten van luxewagens nog de tijd. Merken zoals Porsche en Maserati hebben al verschillende elektrische modellen gelanceerd, en Rolls-Royce kwam in 2022 met de volledig elektrische Spectre. Ferrari volgt dit jaar met de lancering van haar eerste elektrische model.
Volgens Gert Verhoeven, autojournalist bij VAB, heeft Porsche al een voorsprong genomen op andere luxemerken met modellen zoals de Taycan en Macan. “Porsche is een vreemde eend in de bijt”, zegt hij. “Het merk is de laatste jaren verveld van een exclusieve sportwagenfabrikant naar een toegankelijker, betaalbaarder merk. Ze zijn ook sneller begonnen met elektrificeren.”
Toch besloot Porsche onlangs om hun ambitieuze plannen voor elektrische voertuigen te temperen. De lancering van een nieuwe, volledig elektrische SUV is uitgesteld tot na 2030, en de plannen voor een eigen batterijfabriek werden geschrapt.
Vertraging bij andere luxemerken
Automerken zoals Lamborghini, Ferrari, Aston Martin en Bentley lopen nog verder achter op het vlak van elektrificatie. Deze merken bieden wel hybride modellen aan, maar hebben momenteel nog geen volledig elektrische wagens op de markt. Ferrari heeft wel de Elettrica aangekondigd voor 2026, maar dit model zal slechts een aanvulling zijn op hun bestaande benzinemodellen, in plaats van een vervanger.
De strategie van veel luxemerken is om de lancering van elektrische voertuigen uit te stellen of hun ambities te verminderen. Dit komt mede door de tegenvallende vraag van rijke klanten, die vaak vasthouden aan traditionele verbrandingsmotoren. “Door de teleurstellende vraag zie je inderdaad dat de kleinere luxe automerken de kat uit de boom kijken”, aldus Verhoeven.
Technologische en klantverwachtingen
De verminderde vraag is deels te verklaren door de verwachtingen van klanten en de technologische beperkingen van elektrificatie. Verhoeven legt uit: “Mensen die een sportwagen willen kopen, kiezen vaak voor de beleving: een wagen met een V8 of V12-motor die licht en dynamisch is.”
Ferrari en andere luxemerken gebruiken dure materialen om hun voertuigen zo licht mogelijk te maken, maar een elektrische sportwagen is nu nog te zwaar door de batterijen. “Een lichte, dynamische elektrische sportwagen maken is op dit moment niet mogelijk”, zegt Verhoeven. “Dat is volgens mij hun grootste achilleshiel.”
Wat brengt de toekomst?
De vraag is of luxemerken hun strategische keuzes kunnen volhouden, met de naderende Europese klimaatdoelen in het achterhoofd. Veel van deze fabrikanten hebben jarenlang tegen de wetgeving op zero-emissie voertuigen in Europa geknokt. Volgens Verhoeven is er echter geen reden voor paniek: “Constructeurs van de duurste auto’s met kleine productieaantallen krijgen vandaag al uitzonderingen. Ze kunnen aan bepaalde CO2-normen ontsnappen.”
Toch zullen deze merken tegen 2035 wel moeten meedoen aan de elektrificatie, al verwacht Verhoeven dat ze altijd klanten zullen vinden die bereid zijn om de prijs te betalen, zelfs voor een elektrische wagen.
lees ook
Plug-in hybrides zijn vervuilender dan gedacht
Dit artikel is gebaseerd op een verslag van VRT.
