Q-Pall en Tetra Pak breiden samenwerking uit rond circulaire kunststofpallets

Q-Pall en Tetra Pak breiden samenwerking uit rond circulaire kunststofpallets

Q-Pall gaat meer gerecycled PolyAl gebruiken in zijn pallets, dankzij een nauwere samenwerking met Tetra Pak. Beide bedrijven zetten zo extra stappen in de richting van een circulaire logistieke keten.

Van drankkartons naar logistiek hergebruik

Q-Pall, producent van kunststofpallets, versterkt zijn samenwerking met verpakkingsbedrijf Tetra Pak. De bedrijven focussen samen op het gebruik van PolyAl, een restmateriaal uit gerecycleerde drankkartons. PolyAl is het mengsel van plastic en aluminium dat overblijft na het verwijderen van de papiervezels uit een drankverpakking.

Tetra Pak investeerde in 2023 een miljoen euro in Recon Polymers in Nederland, dat gespecialiseerd is in de verwerking van dit materiaal. De gerecycleerde grondstof vindt intussen een toepassing in de pallets van Q-Pall. Die zijn volledig recyclebaar en ontworpen voor langdurig gebruik in de logistieke sector. In 2025 wordt het aandeel PolyAl in het palletassortiment van Q-Pall nog verder verhoogd.

Volgens beide bedrijven ontstaat zo een gesloten kringloop: gebruikte drankverpakkingen worden herwerkt tot pallets, die op hun beurt opnieuw gerecycled kunnen worden. Dit vermindert zowel het gebruik van primaire grondstoffen als de uitstoot van broeikasgassen binnen de logistieke keten.

Partnerschap ondersteunt circulaire doelstellingen

De samenwerking tussen Q-Pall en Tetra Pak sluit aan bij bredere duurzaamheidsdoelstellingen binnen de voedsel- en logistieke sector. Volgens Tetra Pak versnellen partnerschappen zoals deze de omslag naar een circulaire economie.

Q-Pall benadrukt dat duurzaamheid integraal deel uitmaakt van zijn bedrijfsstrategie. Door afvalstromen opnieuw in te zetten als grondstof wil het bedrijf verspilling tegengaan en circulaire oplossingen toegankelijk maken voor klanten in de logistieke sector.

Met de uitbreiding van hun samenwerking willen beide bedrijven aantonen dat restmateriaal uit verpakkingen ook op industriële schaal opnieuw inzetbaar is. Dat maakt circulaire productie en hergebruik in de hele keten concreter en tastbaarder.

lees ook

Op naar 65 procent: haalt België de Europese doelstelling? 

Nieuwsbrief

In je mailbox: aankondigingen van opleidingen, events, nieuws en inzichten over duurzaamheid.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.